Sunday, January 29, 2023
Home Sport Zrinjski savladao hrvatskog drugoligaša, Kiš majstorskim golom najavio da će biti pojačanje

Fudbaleri Zrinjskog danas su u Međugorju sa 2:1 savladali ekipu Croatije iz Zmijavaca, hrvatskog drugoligaša.

Bio je to pripremni meč, a pobjedu su prvaku BiH donijeli Damir Zlomislić i Tomislav Kiš. Majstorija Kiša je i obilježila meč u Međugorju, a tako je on još jednom najavio da će biti pojačanje za Plemiće. Podsjetimo, u prvom je meču postigao hat-trick.

Croatia je prijetila prva nakon kornera u 3. minuti, kada je lopta otišla malo pored stative, a i u 5. minuti je bilo opasno po gol Plemića. No, Šuto se spetljao u ključnom momentu.

U 8. minuti je Zrinjski imao veliku priliku, ali je Ćuže bio neprecizan, a prvak BiH je bio sve bolji kako je vrijeme odmicalo.

Potpuno mu je pripao drugi dio poluvremena, a u 44. minuti je golman Croatije Gudelj sjajno zaustavio Ćužea. Minut poslije je Jakovljević pogodio prečku, a na drugoj strani Soldo brani zicer Majiću.

Do gola Zrinjski dolazi na otvaranju drugog dijela. Igrala se 49. minuta, kada Zlomislić koristi grešku golmana hrvatskog tima i pogađa za 1:0.

Zrinjski je dosta bolje igrao u drugom poluvremenu, a dileme o pobjedniku je u 78. minuti otklonio novajlija Tomislav Kiš majstorskim pogotkom s dvadesetak metara za 2:0.

U posljednjem napadu na utakmici do počasnog gola dolazi Croatia preko Jonjića, kojem je asistirao Majić za 2:1.