Tuesday, January 31, 2023
Home Sport Široki Brijeg remizirao sa slovačkim prvoligašem, Sloboda savladala Bratstvo preokretom

Veliki broj premijerligaša danas igra pripremne utakmice, a slučaj je to i sa Širokim Brijegom i Slobodom.

Širokobriježani su uspjeli remizirati sa slovačkim prvoligašem Zlate Moravce rezultatom 1:1, dok je Sloboda s 3:1 savladala federalnog prvoligaša Bratstvo.

Gledali smo tvrdu utakmicu u Širokom Brijegu. Dugo su mreže mirovale, a uzbuđenja smo dobili u samom finišu. Roman Cerepkai je doveo goste u vodstvo u 77. minuti, a konačan rezultat postavio je Daniel Lukić iz jedanaesterca u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Široki Brijeg je meč počeo u sastavu: Josipović, Valinčić, Šuto, Bruno Oliveira, Kuprešak, Barišić, Ćavar, Vukoja, Bagarić, Pejić, Radić; U drugom dijelu su priliku dobili i: Tomić, K. Medić, Thyller, Musa, Pranjić, Lovrić, Vukelić, Kpan, Kadu F. Medić (od 78. Knežević) i Lukić.

Sloboda je u Tuzli sa 3:1 savladala Bratstvo, koje je prvo stiglo do gola danas, ali je uslijedio preokret.

Poveli su gosti iz Gračanice u 12. minuti, a u 21. Vranješ iz penala donosi poravnanje Tuzlacima. Ubrzo preokret donosi Komazec, a konačnih 3:1 u 82. minuti postavlja Devedžić.