Thursday, February 9, 2023
Home Sport Preminuo Senad Islam, ugledni privrednik i bivši član Izvršnog odbora NSBiH

Preminuo Senad Islam, ugledni privrednik i bivši član Izvršnog odbora NSBiH

Nakon kratke i teške bolesti preminuo je Senad Islam (48), poznati bosanskohercegovački privrednik i bivši član Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH.

Islam je bio osnivač i vlasnik kompanije Senigor, a svoje ime ostavio je i u bh. sportu kao veliki humanista koji je pomagao klubovima, a posebno FK Goražde, na čijoj stranici je potvrđena tužna vijest.

Iz FK Goražde naglasili su kako je ovo veliki gubitak, pošto je preminuo čovjek koji je mnogo uložio u klub.

“Na bolji svijet preselio je naš Senad Islam, čovjek za kojeg bi mogli danima pisati o njegovoj dobroti i o onome što je uradio za naš klub, a i za naš grad. Velika ljudska veličina danas je otišla. Hvala ti za sve što si učinio, molimo dragog Allaha da ti se smiluje i obraduje te Džennetom”, saopštili su iz FK Goražde.

Islam je kao predstavnik Bosansko-podrinjskog kantona bio član Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH u eri Elvedina Begića.

- Reklama -

Popularno