Sunday, January 29, 2023
Home Sport Senzacija na stadionu Diego Armando Maradona: Napoli na penale eliminisan iz Kupa...

Senzacija na stadionu Diego Armando Maradona: Napoli na penale eliminisan iz Kupa Italije!

Luciano Spalletti je večeras na teren stadiona Diego Armando Maradona poslao potpuno izmijenjen sastav, a to mu se obilo o glavu!

Gostovao je u osmini finala Kupa Italije Napoliju Cremonese, koji je na kraju, nakon boljeg izvođenja penala prošao dalje!

U regularnih 90 minuta bilo je 2:2, produžeci nisu ponudili golove, a na kraju je u “penal raspucavanju” gostujući tim bio bolji.

Poveo je Cremonese, koji je bio potpuni autsajder večeras, preko Pickela u 18. minuti, ali stvari na početak vraća Juan Jesus u 33., kada pogađa za 1:1.

Za potpuni preokret Napolija već u 36. minuti pogađa Giovanni Simeone, ali Cremonese se nije predao. Pritiskali su hrabro gosti i u samom finišu uspjeli da dođu do novog pogotka.

Igrala se 87. minuta kada je na 2:2 poravnao Afena-Gyan i odveo utakmicu u produžetke.

U dodatnih 30 minuta nismo vidjeli golove, a Napoliju nije pomogla ni činjenica da je od 100. minute gostujući tim igrao s igračem manje.

Pristupilo se izvođenju penala, a tu se bolje snašao Cremonese i priredio senzaciju. Politano, Simeone i Zielinski su bili sigurni za Napoli u prve tri serije, ali u četvrtoj je promašio Lobotka. Obzirom da su svi izvođači Cremonesea bili neumoljivi, gol Osimhena u petoj seriji nije pomogao Napolitancima…

U četvrtfinalu će se Cremonese sastati sa Romom.