Monday, February 6, 2023
Home Sport Crna Gora savladala Iran za prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu, deset golova...

Crna Gora savladala Iran za prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu, deset golova Miloša Vujovića

Rukometaši Crne Gore stigli su do pobjede u 2. kolu Svjetskog prvenstva u rukometu, pošto su sa 33:29 savladali Iran.

Tako je Crna Gora stigla do prve pobjede na prvenstvu, nakon što je u prvom kolu poražena od Španije.

Igralo se gol za gol u uvodnim minutama utakmice, te je u nekoliko navrata vodio i Iran, ali nakon desetak minuta igre Crnogorci prave dobru seriju i stižu do vodstva od 9:5.

Održavale su tu prednost poslije komšije. Na poluvremenu je bilo 19:16, a ni u nastavku nisu dozvolile da ih Iran ugrozi i mirno su priveli meč kraju.

Završilo je 33:29, a najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 10 golova, dok je Branko Vujović postigao 9. Kod Irana je 7 golova postigao Sadeghi.