Leotar je ugostio Tuzla City, a Igman ekipu Posušja.

Od 17 sati igrali su Široki Brijeg – Sloga, a kolo će zatvoriti Željezničar i Borac od 19.30 sati.

Tekstualne prijenose utakmica 17. kola možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, domaći su nezadovoljni suđenjem! Burno reaguje i Edis Mulalić, trener Željezničara.

37. minut: Vojnović je bio sam nakon kornera, ali šutira direktno u Bendera.

34. minut: GOOOOOOOOOLLLL! Kulašin je pogodio za 1:1.

33. minut: Kulašin je zatresao mrežu, ali sa vanjske strane. Korner za Borac.

27. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Štilić je asistirao, a Amoah pogodio za 1:0.

23. minut: Predragović pokušava dalekometnim šutem, ali lopta ide pored gola.

20. minut: Nastavljen je derbi na Grbavici. Policija je udaljila Lešinare, navijače Borca sa tribina.

18. minut: Bilbija je prekinuo meč, navijači se gađaju bakljama!

15. minut: Sudija Bilbija izmislio je prekršaj Hodžića nad Kulašinom, još je Željinom veznjaku dao i žuti karton!

13. minut: Slab šut Beganovića, lopta odlazi pored gola.

10. minut: Izblokiran je Santos, korner za Želju.

9. minut: Borac je mogao zaprijetiti iz kontre, ali se nisu razumjeli Kulašin i Mrkaić.

6. minut: Uvodnih pet minuta protiče u ispitivanju snaga. Sada je zaprijetio Santos, ali lopta odlazi pored gola Borca.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

19:27 sati: Grbavica je puna, a navijači Želje priredili su spektakularnu atmosferu.

90. minut: Završen je meč na Pecari, sigurna pobjeda Širokog Brijega (3:0). Selimo se na Grbavicu.

18.44 sati: Poznati su sastavi Željezničara i Borca. Banjalučani će meč početi u sastavu: Ćetković, Andrić, Lazić, Vojnović, Subić, Predragović, Piščević, Ninković, Kulašin, Tatar, Mrkaić. Za Želju će od prve minute igrati: Bender, Galić, Cocalić, Drina, Vego, Beća, Hodžić, Štilić, Santos, Amoah, Beganović.

87. minut: Uprkos sigurnom vodstvu, Širokobriježani i dalje napadaju.

80. minut: GOOOOOLLLLLLL! Bagarić pogađa za 3:0.

78. minut: GOOOOOLLLLLLL! Lovrić pogađa za 2:0.

69. minut: Tomić spašava Široki, nakon sjajnog udarca Krstovskog.

62. minut: GOOOOOLLLLLLL! Lukić pogađa za 1:0. Pogriješio je Zajić, Bagarić asistirao, a Lukić atraktivno petom pogodio mrežu Dobojlija.

52. minut: Ristić je izblokirao udarac Pejića. Lopta je išla u gol, čuvar mreže Davić ne bi ništa mogao, ali je Ristić spasio svoj tim.

48. minut: Velika prilika za Slogu, ali Tomić brani udarac Krstovskog.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Pecari, nema golova – 0:0.

42. minut: Dobojlije su imale korener, ali je lopta iznenadila Hasanbegovića, koji šutira preko gola.

37. minut: Velika prilika za Široki. Lukić je izašao sam ispred Dabića koji je odbranio njegov udarac.

32. minut: Domaći “dodaju gas”. Sada prijete nakon prekida. Vukoje je proigrao Kuprešaka, čiji udarac je izblokiran.

26. minut: Valinčić je uposlio Pejića koji šutira pored gola.

19. minut: Najbolja prilika za domaće. Valinčić je ubacio sa desne strane, a Vukoje šutirao visoko preko gola.

18. minut: Prva opasnost pred golom Sloge. Nakon kornera pokušao je Bagarić, ali je gostujuća odbrana otklonila opasnost.

6. minut: Sloga je agilinija u prvih pet minuta, ali bez konkretnijih prilika. Tek je pokušao Milanović dalekometnim šutem, ali nije bilo problema za domaći tim.

1. minut: Počeo je meč Široki Brijeg – Sloga. Domaći traže bodove za vrh tabele, a gosti u borbi za opstanak.

14:52 sati: Od 17 sati pratit ćemo duel Široki Brijeg – Sloga, ostanite uz Faktor.

90. minut: Završeno je i u Doboju kod Kaknja, gdje nije bilo golova.

90. minut: Završen je meč u Trebinju, Leotar je slavio 4:0.

88. minut: Mreže miruju u Doboju kod Kaknja, a u Trebinju je već odavno sve riješeno.

78. minut: Posušje traži penal nakon duela Drljevića i Brkovića, ali je sudija Musić samo odmahnuo rukom.

70. minut: Nakon ubačaja Hrelje, Bodul je šutirao, ali golman Posušja brani njegov udarac.

51. minut: GOOOOOOLLLLLL! Sada je 4:0 u Trebinju, David Čavić je strijelac.

45. minut: Završena su prva poluvremena u Doboju kod Kaknja i Trebinju.

38. minut: Velika prilika za Igman. Velić je ubacio sa desne strane, a Bodul glavom šutirao pored gola.

29. minut: GOOOOOOLLLLLL! Trebinjci sada vode 3:0, pogodio je Haris Handžić.

28. minut: GOOOOOOLLLLLL! Leotar vodi 2:0. Strijelac je Mahir Karić.

16. minut: Ćeman ponovo brani pokušaj Vukoje. Veliki pritisak Posušja.

5. minut: Hrelja šutirao sa 20 metara ali brani Kukić.

3. minut: Vukoja šutira, ali Ćeman brani.

2. minut: GOOOOLLLLLL! Leotar vodi protiv Tuzlaka, strijelac je Uzelac.

1. minut: Počele su utakmice u Trebinju i Doboju kod Kaknja.

12.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 17. kola PLBiH.